Partneri

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Dataprojektory

Prečo EPSON ?

Projektory Epson majú vedúce postavenie na trhu vďaka inovatívnej technológii, vysokej kvalite a výkonu. Vďaka tomu je spoločnosť Epson od roku 2001 vedúcim výrobcom projektorov na svete.

Ako odpoveď na požiadavky svojich zákazníkov rozšírila spoločnosť Epson svoj sortiment zariadení s cieľom ponúknuť širší výber modelov, ktoré vyhovujú všetkým potrebám – od ľahkých 4.000-lúmenových projektorov po výkonné 10.000-lúmenové modely.

Okrem zákazníkov z oblasti obchodu a vzdelávania uspokojí sortiment výrobkov Epson aj používateľov z náročnejších oblastí, ako sú napríklad podniky, kluby a arény. Množstvo projektorov Epson je odolných voči prachu a piesku, iné zase dokážu pracovať pri teplotách až 50 °C.

Spoločnosť Epson vyvinula aj rad projektorov určených na inštaláciu, ktoré dokážu pracovať pod prakticky akýmkoľvek uhlom vrátane vertikálnej polohy. Sú ideálne na projekciu na podlahu a vytvorenie dynamických obrazov pri rôznych udalostiach a v múzeách.

Každý model je vybavený funkciami, ktoré minimalizujú prevádzkové náklady, zlepšujú jednoduchosť použitia a poskytujú tú najlepšiu kvalitu obrazu.

Technológia 3LCD

Projektory Epson používajú projekčný systém 3LCD, ktorý poskytuje jasný a čistý obraz s vynikajúcimi detailmi a bohatými farbami.

Presné farby príjemné pre oči

Jednočipové projektory DLP používajú rotačný farebný kruh, ktorý sa otáča vysokou rýchlosťou a postupne zobrazuje farby.

Systémy Epson 3LCD pracujú odlišne. Používajú totiž zrkadlá na rozdelenie bieleho svetla lampy projektora na červené, zelené a modré svetlo. Všetky tri farebné spektrá sa následne prenášajú cez vlastný panel LCD a pred projekciou na obrazovku sa opätovne kombinujú s použitím optického hranola.

Pri jednočipovej technológii DLP môže niekedy nastať trhanie farieb alebo dúhový efekt. Tento efekt nastáva, keď oko vníma jednotlivé farby, a je dôsledkom postupného premietania farieb pomocou farebného kruhu. Technológia 3LCD spoločnosti Epson bráni vzniku tohto efektu tak, že zahŕňa všetky tri základné farby do každého pixla projekcie, čím poskytuje presné farby, ktoré oko ľahko vníma.

Vysoký jas farieb

Veľa výrobcov uvádza iba jas bieleho svetla svojich projektorov. To neposkytuje používateľom celkový obraz, pretože farebné svetlo mnohých projektorov je výrazne tlmenejšie ako biele svetlo.

Spoločnosť Epson meria jas bieleho aj farebného svetla. Všetky projektory Epson poskytujú rovnako vysoký biely aj farebný svetelný výkon pre sýte a prirodzené farby.

Vysoký kontrast a sýtejšia čierna

C2Fine - Crystal Clear Fine technológia je založená na anorganickej zarovnávacej vrstve a technológie vertikálneho zarovnávania, čo umožňuje dosiahnuť vysoko kontrastný, žiarivý obraz. Výsledkom je, že užívatelia si teraz môžu vychutnať dokonalý obraz s vysokým rozlíšením či už z HD vysielania, alebo optických diskov.

Energetická účinnosť

3LCD projektory majú v priemere o 25 % lepšiu energetickú účinnosť ako jednočipové DLP projektory, čím pomáhajú znižovať náklady na energiu a chránia životné prostredie.